Noc výskumníka 2008 - 26.-27. september 2008


Vytlačiť stránku

O projekte

V piatok, 23. septembra 2011, sa uskutoční v poradí už siedmy ročník Noci výskumníkov v rámci Európy. Slovensko sa do tejto iniciatívy zapojí po piatykrát, už druhýkrát pod záštitou Eugena Jurzycu, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Keď sa podujatie Noc výskumníkov uskutočnilo v Európe po prvýkrát, v roku 2005, zapojilo sa do tejto iniciatívy len 15 štátov, pričom jednotlivých podujatí sa zúčastnilo približne 20-tisíc ľudí. V minulom roku to už bolo 33 štátov a viac ako 700-tisíc účastníkov. Tento rok sa ich očakáva opäť viac.

Ústredným motívom tohto projektu je motto „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“. Poslaním projektu je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s výnimočným povolaním. Výsledkami svojej práce prispievajú k zlepšeniu života nás všetkých, no mimo nej vedú bežný život ako všetci ostatní.

Ak sa chcete osobne stretnúť s našimi špičkovými vedcami a výskumníkmi, príďte sa pozrieť na podujatia, ktoré pre Vás pripravili. Vy sami máte príležitosť zistiť, akí sú to ľudia, čo je predmetom ich skúmania a zároveň zažiť deň a noc plnú zábavy a objavov.

Na Slovensku sa podujatia projektu uskutočnia v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a Tatranskej Lomnici.

PREČO: Pretože chceme verejnosti opäť priniesť nezvyčajné zážitky, ponúknuť návštevníkom možnosť nazrieť do sveta vedy a hlavne stretnúť sa a diskutovať so špičkovými slovenskými vedcami a výskumníkmi a to nielen o ich zaujímavej práci a jej výsledkoch, ale aj o bežnom živote.
Pretože našim cieľom je prekonávať bariéru medzi vedcami a zvyškom spoločnosti tak, aby čo najširšia verejnosť mala šancu vidieť „ľudskú stránku” vedy a vedcov.

O projekte v číslach: Do projektu sa zapojí približne 700 vedcov a výskumníkov z vysokých škôl, Slovenskej akadémie vied a zo súkromných spoločností z celého Slovenska. Predpokladaný počet účastníkov pre všetky podujatia projektu je približne 99 000 ľudí. Prostredníctvom mediálnej kampane projektu plánujeme osloviť  600 000 ľudí. Geograficky projekt obsiahne celé Slovensko. Plánujeme osloviť 5 000 základných a stredných škôl. Na základe skúseností z predošlých ročníkov projektu predpokladáme, že do súťaží sa zapojí približne 50 000 žiakov z celého Slovenska.


Mapa stránok Kontakt Novinky RSS

Copyright © 2018 SOVVA. Všetky práva vyhradené.