Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal
všetky predchádzajúce

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v štyroch kategóriách.

V kategórii Society sa víťazom stala spoločnosť Stemi, ktorá vyvinula aplikáciu určenú pre profesionálnych zdravotníkov - záchranárov. Priamo pri zásahu umožňuje konzultáciu EKG s kardiológom a zlepšuje tak prognózu pacientov pri infarkte.

V kategórii Digital vybrala porota spoločnosť Agent Balance, ktorá sa snaží o znižovanie fluktuácie zamestnancov call centier tým, že zavádza do sledovania ich spokojnosti nové metriky.

Maguss - hra, ktorá ponorí hráča do sveta fantasy zas presvedčila a vyhrala v kategórii Art & Design.

Víťazom kategórie Science a aj absolútnym víťazom tohtoročných STARTUP AWARDS sa stalo riešenie spoločnosti MultiplexDX, ktoré sľubuje pokročilými technológiami spresňovať výsledky diagnostiky rakoviny a umožniť tak rýchlejšiu a efektívnejšiu liečbu. Celkový víťaz MultiplexDX získal ceny v hodnote viac ako 50 tis. EUR, ktoré zahŕňali grant od Slovak-American Foundation v hodnote 35 tisíc dolárov, peňažnú odmenu v objeme 12,5 tis EUR a služby od partnerov v oblasti internetovej bezpečnosti, účtovníctva a právnej podpory.

STARTUP AWARDS tento rok rozšírili koncept o celodennú konferenciu, ktorá priniesla zaujímavé prednášky úspešných podnikateľov a profesionálov zo Slovenska i zo sveta. Na pódiu Istropolisu sa tak objavili osobnosti ako John Sexton, bývalý rektor New York University, Petra Langerová, najúspešnejšia slovenská módna návrhárka v zahraničí, či vo svete startupov legendárna investorka Esther Dyson.

Program otváral Yanki Margalit, izraelský podnikateľ a vizionár svojou predstavou o budúcnosti, záver naopak patril zakladateľovi dnes užkaždému známej aplikácie Waze, Urimu Levinovi. Svoju podporu slovenským startupom, inovátorom a podnikateľom prišiel aj tento rok prejaviť prezident Andrej Kiska.

Nový formát akcie rozšírený o konferenčnú časť priviedol do Istropolisu rekordný počet účastníkov a takmer 2-násobne prevýšil návštevnosť STARTUP AWARDS z minulých rokov. Potvrdilo sa tak, že na Slovensku je o akciu s podobným obsahom obrovský záujem a že slovenský startupový ekosystém úspešne napreduje. V budúcom roku majú STARTUP AWARDS priniesť ďalšie novinky.

www.startupawards.sk

Organizácia SOVVA

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoštátnou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou, s využitím zahraničných skúseností a kontaktov.

celé bio

Kalendár

Momentálne nie sú dostupné žiadne udalosti.

Partneri