Vedecká jeseň sa začína

Festival vedy EURÓPSKA NOC VÝSKUMNÍKOV 2017 otvorí vedeckú jeseň podujatí zameraných na popularizáciu vedy a výskumu. Veda a inovácie nám dennodenne umožňujú zažiť veci, ktoré považujeme za samozrejmé. Každý deň sa presviedčame, že veda lieči, spája a chráni. Avšak veda aj tvorí a prináša emócie. Práve vďaka vede a inováciám dnes dokážeme oveľa viac. Všetko okolo nás si preto zaslúži nálepku „Made by Science – Vytvorené vedou“.

Organizátori:

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity www.sovva.sk

Slovenská akadémia vied www.sav.sk

I-EUROPA - portál EurActiv.sk www.euractiv.sk

Centrum vedecko-technických informácií SR www.cvtisr.sk

Na Slovensku už po jedenásty raz

Festival vedy – Európska noc výskumníkov 2017 je projekt podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja  a inovácií – Horizon 2020. Hlavným cieľom je priblížiť verejnosti výskumníkov ako „Obyčajných ľudí“ s neobyčajným povolaním. Toto celoeurópske podujatie sa na Slovensku uskutoční v piatok, 29. septembra 2017. Podujatie sa koná v 27 európskych štátoch a viac ako 300 mestách. V roku 2016 bolo do neho zapojených viac ako 18 000 vedcov a podujatia navštívilo viac ako milión záujemcov. Vedci predstavia výsledky svojej práce a budú pripravení odpovedať na vaše zvedavé otázky v piatich mestách na Slovensku:

Noc výskumníkov v Bratislave

V priestoroch Starej tržnice budú 29. septembra od 9:00 do 24:00 hod. pre Vás pripravené vedecké stánky a prezentácie univerzít a výskumných inštitúcií – Slovenská technická univerzita v Bratislave, Univerzita Komenského v Bratislave, výskumné ústavy Slovenskej akadémie vied a inovatívne firmy. Vedci sa Vám predstavia aj v priestoroch V-KLUB a Lab.cafe, a to prostredníctvom prednášok na zaujímavé témy. Odborný program doplnia diskusie v novom festivalovom priestore Poľský inštitút v Bratislave.

ÚČINKUJÚ: SLOVENSKÍ VEDCI

MÁRIA OMASTOVÁ, SAV, ÚSTAV POLYMÉROV - VEDKYŇA ROKA SR 2016

HLAVNÁ PREDNÁŠKA: MATT TAYLOR – ESA, MISIA ROSETTA

DOROTHY M. METCALF-LINDENBURGER – ASTRONAUTKA NASA

DANIEL NAGAJ – SAV, CENTRUM PRE VÝSKUM KVANTOVEJ INFORMÁCIE

SPOLOČNÉ VÝSKUMNÉ CENTRUM EURÓPSKEJ KOMISIE (JRC)

HUDOBNÁ SKUPINA NVMERI

DJ TAGER

Prírodovedné múzeum SNM od 9:00 do 23:00 pre vás pripravilo expozície, prednášky, diskusie, vedecké stánky ako aj večerné astronomické pozorovania.

Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, primátor mesta Bratislava pán Ivo Nesrovnal a predseda Bratislavského samosprávneho kraja pán Pavol Frešo.

Aj tento rok si pre vás festival pripravil niekoľko zaujímavých súťaží, v ktorých budete môcť naplno prejaviť Vašu fantáziu, kreativitu, vedomosti a najmä vášeň pre vedu a poznanie! Viac informácií nájdete na: www.nocvyskumnikov.sk

 

Organizácia SOVVA

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoštátnou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou, s využitím zahraničných skúseností a kontaktov.

celé bio

Kalendár

Momentálne nie sú dostupné žiadne udalosti.

Partneri