Už tento piatok 22.12. sa v Aule SAV na Dúbravskej ceste 9 bude konať vedecká konferencia organizovaná platformou Žijem vedu. Aj keď je registrácia z dôvodu naplnenia kapacity ukončená, príspevky budete môcť vidieť naživo na webstránke platformy, ako aj na facebooku. Do diskusie cez sli.do sa môžete zapojiť tu.

Žijem vedu je apolitická platforma, ktorá dáva priestor všetkým slovenským vedkyniam a vedcom prispieť k napredovaniu vedy na Slovensku. Zo Slovenska odchádza veľa perspektívnych vedcov do zahraničia, kde majú lepšie podmienky na realizovanie svojich vedeckých ambícií. Avšak aj na Slovensku pôsobí množstvo rovnako šikovných odborníkov. Práve sprostredkovanie spolupráce medzi oboma skupinami bolo prvotným impulzom na založenie platformy žijemvedu.sk.

Ako reakcia na kauzu prerozdeľovania eurofondov na dlhodobý výskum v júli 2017 sa v rámci platformy vyprofilovala iniciatíva „Nie je nám to ukradnuté!“. V nej slovenskí vedci v zahraničí zaujali stanovisko k spôsobu riadenia vedy na Slovensku a jasne vyjadrili nespokojnosť s dlhodobo netransparentným a neefektívnym financovaním výskumu.

Ak sa aj vy chcete stať súčasťou našej komunity vedcov-nadšencov, dajte o sebe vedieť. Stačí sa zaregistrovať a uviesť na seba kontakt. Pripojiť sa môžete aj do facebookovej skupiny: zijem vedu.

Organizácia SOVVA

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoštátnou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou, s využitím zahraničných skúseností a kontaktov.

celé bio

Kalendár

Momentálne nie sú dostupné žiadne udalosti.

Partneri