6.ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov

6.ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov. Obsah aj účasť prekonali predošlé ročníky.

Tohtoročné ceny Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, pozná víťazov. Zahraničná odborná porota vybrala spomedzi dvanástich nápadov v štyroch kategóriách.

V kategórii Spoločnosť je víťazom spoločnosť Stemi, ktorá vyvinula aplikáciu pre zdravotníckych pracovníkov – záchranárov.

V kategórii Digital vybrala porota spoločnosť Agent of Balance, ktorá sa snaží znížiť obrat zamestnancov call centra zavedením sledovania ich spokojnosti s novými metrikami.

Maguss – hra, ktorá vtiahne hráča do sveta fantázie, sa stala víťazom v kategórii Art & Design.

Víťazom v kategórii Veda a tiež absolútnym víťazom tohtoročnej STARTUP AWARDS sa stalo riešenie spoločnosti MultiplexDX, ktorá sľubuje pokročilé technológie špecifikované výsledky diagnostiky rakoviny, aby umožnila rýchlejšiu a efektívnejšiu liečbu. Celkový víťaz MultiplexDX získal ceny v hodnote viac ako 50 tisíc. EUR, ktorý zahŕňal grant od slovensko-americkej nadácie vo výške 35 tis. dolárov, peňažnú odmenu vo výške 12,5 tis. EUR a služby od partnerov v oblasti internetovej bezpečnosti, účtovníctva a právnej podpory.

STARTUP AWARDS v tomto roku rozšírili koncepciu celodennej konferencie, ktorá priniesla zaujímavé prednášky úspešných podnikateľov a odborníkov zo Slovenska i z celého sveta. Na pódiu v Istropolise sa objavili celebrity ako John Sexton, bývalá dekanka newyorskej univerzity, Petra Langerová, najúspešnejšia slovenská módna návrhárka v zahraničí, či už vo svete startupov, legendárna investorka Esther Dyson.

Program otvoril izraelský podnikateľ a vizionár Yanki Margalit svojou predstavou o budúcnosti, záver naopak patril zakladateľovi dnes známej aplikácie Waze, Uri Levinemu. Prezident Andrej Kiska prišiel aj tento rok podporiť slovenské začínajúce firmy, inovátorov a podnikateľov.

Nový formát podujatia rozšírený o konferenčnú časť priniesol do Istropolisu rekordný počet účastníkov a takmer dvojnásobne prevyšoval účasť STARTUP AWARDS z predchádzajúcich rokov. Potvrdilo sa, že na Slovensku je o akciu s podobným obsahom obrovský záujem a že slovenský startupový ekosystém napreduje dobre. V budúcom roku prinesú STARTUP AWARDS viac noviniek.