Čo prinesie 15. ročník Európskej noci výskumníkov?

SOVVA v spolupráci s partnermi – Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií a portálom Euractiv.sk prinesie v tomto roku už 15. ročník najväčšieho festivalu vedy na Slovensku. Po minuloročnej netradičnej Noci výskumníkov v novembri sa tento rok vraciame opäť k septembrovému dátumu a prinesieme bohatý program.

Kvôli pandémii COVID-19 zostáva aj tento rok hlavný program v interaktívnom online štúdiu a doplnený bude o aktivity na školách a ďalšie sprievodné podujatia a súťaže. Môžete sa tešiť na 12-hodinovú vedeckú live show, počas ktorej si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Výskumníčky a výskumníci pre divákov pripravia náučné prezentácie z oblasti vedy a výskumu plné 3D prezentácií a vizualizácií. Doobedný program bude opäť patriť predovšetkým žiakom a študentom a poobede si nájdu to svoje všetci, ktorých zaujíma veda. 

Okrem hlavného programu v online štúdiu pripravujeme aj Vedeckého kuriéra, ktorý sa v minulom roku tešil veľkému úspechu. Aj tento rok budeme zadarmo distribuovať vedecké sety na školy a prinášať tak vedu do všetkých regiónov Slovenska. Po druhý raz pripravujeme aj aktivitu Navštív svoju školu-Spoznaj svojho vedca, vďaka ktorej budeme prepájať vedcov so základnými a strednými školami. 

Veda bez hraníc bude opäť tiež súčasťou festivalu vedy a môžete sa tešiť na webináre s úspešnými slovenskými vedkyňami a vedcami. 

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu vedy budú opäť aj súťaže o vecné ceny. Pre žiakov a študentov je pripravená klasická výtvarná súťaž a pre všetkých návštevníkov fotosúťaž #nocvyskumnikov2021. 

Podrobnejšie informácie aj možnosti zapojenia budeme zverejňovať v priebehu leta.

Pozrite si udalosť na Facebooku.

Tešíme sa na vás 24.9.2021.