Vyskúšaj to! Je to veda! Európska noc výskumníkov tento rok opäť online!

15. ročník Európskej noci výskumníkov sa uskutoční po druhý raz v online forme a pripravujeme opäť bohatý program v týždni 20.-24.9.2021, v ktorom si nájdu to svoje všetky vekové kategórie. Hlavným programom bude opäť Online štúdio, ktoré počas celého posledného septembrového piatku prinesie vedeckú šou do obývačiek na celom Slovensku. Online program si môžete pozrieť na online.nocvyskumnikov.sk.

V rámci webinárov Veda bez hraníc sa predstavia slovenskí vedci pôsobiaci doma aj v zahraničí. Na webináre sa môžete aj registrovať a získate tak jedinečný prístup a možnosť pýtať sa a zároveň budú streamované pre všetkých nadšencov vedy.

Opäť potešíme aj školy, na ktoré poputuje Vedecký kuriéra vedci ich navštívia v rámci aktivity Navštív svoju školu-Spoznaj svojho vedca. Obe časti programu sa aj tento rok tešia veľkému záujmu – prijali sme viac ako 100 prihlášok od škôl aj vedcov a viac ako 800 prihlásení na všetky druhy Vedeckého kuriéra.

Súťaže sú už neoddeliteľnou súčasťou festivalu vedy a tento rok sme tradične vyhlásili výtvarnú súťaž pre žiakov ZŠ a fotosúťaž #nocvyskumnikov2021 pre všetkých, ktorí radi skúšajú vedu.

Všetky informácie a kompletný program nájdete na www.nocvyskumnikov.sk.