Inovačné a súvisiace činnosti nie sú v krajine distribuované rovnomerne. Niektoré regióny sú vysoko inovatívne, zatiaľ čo iné tvoria len pomerne málo inovácií.
Výskumníci sa na slovenských pracoviskách môžu ocitnúť v premenlivej situácii. Vieme, že často nemajú ideálne podmienky na svoju prácu a nedokážu dosahovať vynikajúci výkon.
Piaty ročník  projektu L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program, ktorý na Slovensku organizuje spoločnosť L´Oréal  spolu s partnermi SOVVA, SAV a Slovenskou komisiou pre UNESCO je spustený. Opätovne  si dve vybrané vedkyne […]
Sektor výskumu a vývoja je unikátne vystavaný z rôznorodých inštitúcií, ktoré spoločnosti slúžia na hľadanie riešení. Tvorí poznatky a spôsoby, ktorými sa dajú zmysluplne využívať.
Uplynulý mesiac sme Vám priniesli rozhovory so dvomi slovenskými vedkyňami, ktoré sa stali laureátkami ceny L´ORÉAL UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program za rok 2020. Podelili sa s nami o to, čomu […]
Slovensko sa stalo jedným z hlavných hýbateľov a podporovateľov rozvoja inovačného a startupového ekosystému v Albánsku. V spolupráci so slovenskými, ale aj zahraničnými expertmi sa nám podarilo realizovať viaceré aktivity, ktoré reálne menia systém podpory začínajúcich podnikateľov.
V roku 2008 zverejnila SOVVA analýzu, ktorú sme nazvali „Z čoho žije slovenská veda?. V nej sme sa zameriavali predovšetkým na možnosti financovania výskumu a vývoja na Slovensku, a to zo štátneho rozpočtu a zo štrukturálnych fondov EÚ.
V novembri 2020 sme Vám priniesli prvú online vedeckú šou na Slovensku, do ktorej sa zapojili desiatky slovenských výskumníkov. Ak ste si program nestihli pozrieť, nájdete ho na tomto odkaze. Na svoje si prídu diváci […]
V nasledovnej analýze vám prinášame zhodnotenie slovenskej účasti v 7. RP na základe účasti SR v žiadostiach a participácie SR v schválených projektoch a ich výstupoch.
Ak sa opýtame výskumníka na to, čo si váži na svojej práci a prečo pri svojej profesii napriek všetkému problematickému v tomto prostredí zostáva, obvykle sa rozhovor vyvinie smerom k téme tvorivej akademickej slobody.