Hosťom podcastu na portáli VEDA NA DOSAH bol výkonný riaditeľ Slovenskej organizácie pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) Ľubomír Bilský. Započúvajte sa a zistíte, ako prebiehajú prípravy Európskej noci výskumníkov a prečo je dôležitá popularizácia […]
Partner Európskej noci výskumníkov Euractiv.sk pripravil zhrnutie pestrého programu z bratislavskej Starej Tržnice. V prípade, že ste sa podujatia nemohli zúčastniť, alebo ste iba zmeškali niektorú z diskusií, môžete si ich pozrieť tu. Špeciál sumarizuje postrehy a názory […]
Na získanie európskych grantov vedci najskôr potrebujú pomoc od štátu. Nádej teda vidíme v pláne obnovy, ak ho vláda dotiahne do konca.
Podcast, ktorý hľadá odpovede na otázku: „Aký je dnešný svet mladých ľudí?“
Výkonný riaditeľ SOVVA, Daniel Straka, v článku pre SME zhodnotil, čo znamenal rok 2020 pre vedu na Slovensku aj to, čo považuje za pozitívum pre výskum na medzinárodnej úrovni. Prečítajte si celý článok. Foto: TASR
Prečítajte si článok redaktorky magazínu Forbes, ktorý vznikol počas záverečnej konferencie nášho projektu s názvom Podpora kreatívnych podnikateľov a rozvoja sektora kreatívneho priemyslu v Albánsku.
Ako sa dá pristáť na kométe, ktorá letí rýchlosťou 135-tisíc kilometrov za hodinu? A čo všetko vlastne musí človek urobiť, aby sa stal astronautom?
V piatok 29. septembra sa na Slovensku uskutoční už 11. ročník Európskej noci výskumníkov. Roboti, pristátie na kométe či príprava na let do vesmíru, to všetko vás na nich čaká.
Často počúvame, že Slovensko nemá pre návrat kvalitných vedcov vytvorené podmienky.
Ešte stále zostáva niekoľko dní, ktoré majú slovenské vedkyne príležitosť prihlásiť svoju odbornú prácu do 1. ročníka projektu spoločnosti L'Oréal a Svetovej organizácie UNESCO Pre ženy vo vede.