Európska noc výskumníkov 2020 – čo ste videli a čo si môžete pozrieť

V novembri 2020 sme Vám priniesli prvú online vedeckú šou na Slovensku, do ktorej sa zapojili desiatky slovenských výskumníkov. Ak ste si program nestihli pozrieť, nájdete ho na tomto odkaze. Na svoje si prídu diváci všetkých vekových kategórií – dopoludňajší program je určený skôr školám a pedagógom, popoludňajšie diskusie zaujmú skôr odbornú verejnosť. Podvečerný program je určený každému fanúšikovi vedy bez ohľadu na vek.

Zákulisie online štúdia ENV.

V rámci ENV sme zrealizovali aj viacero ďalších popularizačných aktivít -vypočujte si napríklad podcast Zoom o kvantovom svete a technológiách. Porozprávali o nich Mário Ziman a Daniel Nagaj z Fyzikálneho ústavu SAV.

V rozhovore s chemikom Petrom Szolcsányim sa dozviete, ako funguje chémia vôní a ako vonné molekuly ovplyvňujú aj náš každodenný život.

Ak by ste si chceli prečítať sumár z diskusií, ktoré sa zamerali predovšetkým na budúcnosť a ďalší vývoj či už v oblasti dopravy, výskumných politík alebo spoločnosti ako takej, dávame Vám do pozornosti Špeciál Európskej noci výskumníkov.

Hoci sa online podujatie nevyrovná klasickej Európskej noci výskumníkov, kde sa každoročne stretávame s tisíckami návštevníkov, atmosféru a prípravu prezentácií si môžete aj na fotografiách.

Veríme, že na 15. ročníku ENV sa stretneme už aj osobne v piatich mestách na Slovensku – tešíme sa na Vás 24.9.2021!