WordPress database error: [Table 'bzcpgro8fqfy.wp_ctf_feeds' doesn't exist]
SELECT COUNT(*) FROM wp_ctf_feeds

SVET POTREBUJE VEDU, VEDA POTREBUJE ŽENY - SOVVA

SVET POTREBUJE VEDU, VEDA POTREBUJE ŽENY

Registrácia do 8. ročníka programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy
vo vede je otvorená. Ocenenie v hodnote 21 000 eur získajú tri výskumníčky.

Štedrá finančná odmena vo výške 21 000 eur nielen na výskumné účely, ale aj na osobný rozvoj – to je suma, ktorú si rozdelia ocenené vedkyne v programe L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Spoločnosť L’Oréal na Slovensku spolu s partnermi Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou komisiou pre UNESCO a platformou Žijem vedu spustili prihlasovanie do 8. ročníka tohto programu. Finančné prostriedky získajú tri vedkyne vo veku do 40 rokov, pričom záujemkyne môžu svoje vedecké práce prihlásiť na webe www.prezenyvovede.sk do 29. 2. 2024.
Ženy majú vo vede dôležité miesto

Motivovať vedkyne pôsobiace na Slovensku a oceniť ich prácu sú hlavné ciele programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. V 8. ročníku programu, do ktorého sa možno prihlásiť do konca februára budúceho roka, si ocenenie v celkovej sume 21 000 eur rozdelia tri výskumníčky do 40 rokov (vrátane) z oblasti environmentálnych vied, fyzikálnych vied a matematiky či informatiky. Ceny najúspešnejším projektom budú celkovo udelené v týchto kategóriách: Inžinierske vedy a technológie, Vedy o živej prírode a Fyzikálne a formálne vedy.

Novinkou tohto ročníka je navýšená finančná odmena 7000 eur, ktorá nie je limitovaná iba na použitie vo vedeckom výskume. Víťazky tak môžu túto sumu použiť na profesijný rozvoj, ale aj na súkromné účely. „Veríme, že podobne ako v predošlých ročníkoch nášho programu sa aj do toho ôsmeho prihlásia brilantné mladé dámy, ktoré sú budúcnosťou slovenskej vedy. Plne stojíme
za ženami, ktoré pôsobia vo vedeckom výskume a sme hrdí na to, že ich už dlhé roky podporujeme
,“ uviedol Ing. Petr Štěpánek, PhD., MBA, Vedecký riaditeľ L´Oréal Slovensko.

V 8. ročníku programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede môžu výskumníčky svoje práce prihlasovať do 29. 2. 2024 prostredníctvom webovej stránky www.prezenyvovede.sk.